• caspar de haan is partner in OMDUS

Samen Duurzaam Vooruit in Zuid-Limburg

Samen Duurzaam Vooruit in Zuid-Limburg 1600 900 Caspar de Haan

Actueel

Samen Duurzaam Vooruit in Zuid-Limburg
Datum: 13 mei 2025

In Zuid-Limburg zijn we gestart met een groot project, waar in vierenhalf jaar tijd maar liefst 2800 woningen worden verduurzaamd. In opdracht van Woonpunt is het team van Caspar de Haan, samen met drie andere aannemersbedrijven, verantwoordelijk voor de renovatie en verduurzaming van verschillende wijken in Maastricht en Heerlen. Het streven is voor het einde van 2028 alle huurwoningen en -appartementen van energielabel E, F en G naar gemiddeld energielabel A te krijgen.

Onder de noemer ‘Samen Duurzaam Vooruit’ hebben we in Caberg (Maastricht) de daken vervangen en meteen het aanwezige asbest verwijderd, we hebben nieuwe kunststof kozijnen geplaatst met daarin HR++ glas en isoleerden de spouwmuren. Naast isolatie zorgden we ook voor een optimale ventilatie van de woning door het plaatsen van een ventilatiebox. Nu de renovatie in Caberg is afgerond, ligt de focus nu helemaal op Hoensbroek (Heerlen).

Kleurrijke mix van bewoners vraagt om zorgvuldige aanpak

De bewoners van Caberg en Hoensbroek zijn bijna net zo divers als de woningen zelf. “Het is een mix van oudere mensen die er al vanaf het begin wonen, tot gezinnen met jonge kinderen. Je vindt er allerlei verschillende culturen. Een mooie mix dus,” vertelt Mark Peeters, projectleider bij Caspar de Haan. “Omdat er behoorlijk wat te gebeuren staat en we per huis toch wel zo’n twee weken bezig zijn, vinden we het belangrijk om de bewoners zo goed mogelijk te informeren. Wij kunnen wel een mooi verduurzamingsplan bedenken, maar dat moet wel gedragen worden door de bewoners zelf. En dat begint allemaal met goede communicatie.”

Planning en instructies

Zo krijgen bewoners ruim van tevoren te horen in welke maand de werkzaamheden gaan plaatsvinden. Ruim voor aanvang ontvangen ze van ons een dagplanning, waarin precies staat wat ze te wachten staat. Ook kunnen ze er lezen welke voorzorgsmaatregelen ze zelf al kunnen nemen. Denk aan bankstellen aan de kant, gordijnen eraf, zolder leeggeruimd… “Hoe beter bewoners deze instructies opvolgen, hoe sneller wij aan de slag kunnen en hoe minder lang ze in de rommel zitten.”

Korte doorlooptijd

Caspar de Haan en ook de overige drie aannemersbedrijven kiezen er bewust voor om alle werkzaamheden vlak na elkaar te plannen. “We realiseren ons dat de impact voor bewoners groot is, maar deze is wel van relatief korte duur. Met twee weken hebben ze een compleet gerenoveerd huis, waarvan we ook nog eens de gevels reinigen om het straatbeeld verder op te frissen. En ze hoeven hun woning niet eens te verlaten, ze kunnen er gedurende de werkzaamheden gewoon blijven wonen!”

Een belangrijke stap in verduurzaming

“Zuid-Limburg is een belangrijke regio voor ons,” vertelt Mark. “We zijn blij met zo’n omvangrijke opdracht en hopen na dit project nog vele nieuwe projecten in Limburg te kunnen oppakken. Met dit verduurzamingsproject maken we een significant verschil voor zowel het wooncomfort van de bewoners als voor de energietransitie in deze regio.”

Gerelateerd

Onze locaties

Eindhoven

Hastelweg 218
5652 CL Eindhoven

Postbus 1
5600 AA Eindhoven

Tel: 040 250 1999
info@caspardehaan.nl

‘s-Hertogenbosch

Rietveldenweg 47c
5222 AP ‘s-Hertogenbosch

Postbus 3261
5203 GD s’-Hertogenbosch

Tel: 040 250 1999
info@caspardehaan.nl

Venlo

Hakkesstraat 23
5916 PX

Postbus 309
5900 AH Venlo

Tel: 040 250 1999
info@caspardehaan.nl

Tilburg

Dr. Paul Janssenweg 145
5026 RH Tilburg

Postbus 1029
5025 SZ Tilburg

Tel: 040 250 1999
info@caspardehaan.nl

Raamsdonksveer (Koster Totaalonderhoud)

Meerval 20
4941 SK Raamsdonksveer

Tel: 0162 57 27 00
info@kostertotaalonderhoud.nl
www.kostertotaalonderhoud.nl

Deurne

Doctor Huub van Doorneweg 26H
5753 PM Deurne

Tel: 040 250 1999
info@caspardehaan.nl