Afgelopen jaar verduurzaamden we in Leende verschillende woningen voor woCom. Daken zijn vervangen, vloeren en muren geïsoleerd en ook het voegwerk is aangepakt. Tijd om eens langs te gaan bij Wil en Truus. Jan, onze uitvoerder, ging op de koffie. Op de koffie bij Truus, want Wil was aan het werk.

Fijn contact

Truus woont al 36 jaar in dit huis. “Ik zag best op tegen de werkzaamheden, maar het viel me alles mee. Dat kwam vooral door het fijne contact met Jan en Floor (bewonersconsulent)”, vertelt Truus. “Vanaf het eerste gesprek wisten we precies wat er stond te gebeuren. Samen namen we de planning door en alles werd goed uitgelegd. Heel fijn hoe dat gaat.”

Opruimen op zolder

Voor het nieuwe dak moest de zolder leeg. Niet alleen bij hen maar dat moest de hele rij. Dat deden ze samen met de buurt. Wil verzamelt veel plankjes, schroefjes en andere spullen, dus er was genoeg werk. Wat bleef staan, werd netjes ingepakt. Wat zijn ze blij met het nieuwe dakraam. Een groot verschil met voor de renovatie. Jan zegt: “Wil en Truus waren zo enthousiast. Ze waren de zolder alweer aan het inrichten en opruimen terwijl de laatste pannen erop gingen. Ze houden van een opgeruimd huis.”

Het huis knapt er zo van op

De vloer isoleren kon via de kruipruimte, waardoor de vloerbedekking gewoon kon blijven liggen. Van de spouwmuurisolatie merkten ze binnen niets, dat gaat via de buitenmuren. Ook buiten werd hard gewerkt. Het voegwerk is vernieuwd en de daken zijn vervangen. Dat vroeg wat extra voorbereiding, want het straatje van Wil en Truus is smal. Het gaf even wat overlast, maar volgens Truus knapt het huis er echt van op.

Sleuteldienst in de straat

Truus had sleuteldienst. Truus vertelt: “Dat is makkelijk want onze buren zijn overdag aan het werk, dus als vaklui in die woningen moesten zijn, liepen ze via mij. Dat werkte voor iedereen goed.” Tijdens warme zomerdagen (30 graden plus!) zorgde Truus ook nog eens voor koude frisdrank voor onze collega’s. Geloof maar dat onze Hanen blij waren met Truus.

In huis merken Wil en Truus duidelijk verschil: “De temperatuur is prettiger en de energierekening is gedaald. Wij houden dat allemaal bij in een app.” Mooi om te zien dat een renovatie niet alleen de woningen verbetert maar ook zorgt voor fijn contact met hun buurt. In dit project was dat zeker het geval!

Delen